Зберігаємо тепло в приміщенні: особливості вибору енергоефективних вікон

Зберігаємо тепло в приміщенні: особливості вибору енергоефективних вікон

Весь світ прагне до максимального збереження енергії, а самі енергоефективні технології оповиті міфами та легендами. Не є виключенням вікна, що виготовлені відповідно до енергоефективних технологій. Такі вікна коштують дорожче, тому покупцю важливо точно знати чи зможуть вони окупитись та наскільки вони ефективні.

Відомо, що близько 20-40% тепловтрат в будинку відбувається через огороджуючі конструкції (вікна, двері). Це відбувається через безпосередній контакт із зовнішнім холодним або гарячим повітрям. Використання енергоефективних вікон забезпечує зменшення тепловтрат та формування комфортних мікрокліматичних параметрів в приміщенні.

Зовні енергозберігаючі склопакети мало чим відрізняються від звичайних вікон. Вони комплектуються багатокамерною профільною системою, спеціальним склом та якісною фурнітурою. Головна відмінність полягає в тому, що на одне або декілька стекол наноситься спеціальне покриття, яке примушує працювати склопакет аналогічно до термосу. Такий ефект досягається за рахунок розділення світлового спектру на довгі та короткі промені за рахунок нанесення на скляну поверхню спеціального низькоемісійного покриття. В приміщеннях, де встановлені склопакети із сучасним енергозберігаючим склом в холодний період року тепліше, а і теплий період прохолодніше. Водночас рівень освітленості не відрізняється від того, що дають звичайні вікна.

Основна різниця енергоефективних вікон полягає в матеріалі покриття. Розрізняють три основних типи склопакетів з енергозберігаючим склом:

  • К-скло. Вікно з твердим к-напиленням виготовляється шляхом нанесення на звичайне скло шару оксидів натрію та олова. В результаті отримують тверду металооксидну плівку, яка міцно зчеплена із склом.
  • І-скло. Енергозберігаючі вікна з м’яким покриттям виготовляється шляхом нанесення двошарового покриття срібла та оксиду титану. І-скло повертає до приміщення до 90% тепла та надійно попереджає потрапляння з вулиці холодного та гарячого повітря.
  • іМ-скло. Це вдосконалена версія І-скла. Модель виготовляється шляхом нанесення тришарового покриття: функціонального шару, верхнього та нижнього захисного шару.

Енергозберігаючі вікна забезпечують економію енергії, яка витрачається на опалення та кондиціювання. Економія особливо відчутна в будинках та квартирах, які оснащені індивідуальною системою кондиціювання, а також в приміщеннях з індивідуальними лічильниками тепла.

Економія відбувається за рахунок скорочення теплових втрат, тож опалювальні прилади можуть використовуватись на значно меншій потужності, а в теплий період року можна заощаджувати на кондиціюванні.

Всі основні переваги та недоліки енергозберігаючих вікон давно вивчені на практиці. Експериментальним шляхом доведено величину тепловтрат та залежність її від площі конструкції, герметичності.

Серед переваг енергозберігаючих вікон слід відмітити наступне:

  • допомагають створити комфортний мікроклімат в приміщенні;
  • економлять ресурси, які необхідні на опалення та кондиціювання;
  • знижують ймовірність утворення конденсату;
  • пропускають менше ультрафіолету, що дозволяє захистити поверхні в приміщенні.

Енергоефективні вікна на 10-15% дорожчі за звичайні вікна, але здатні окупити різницю в вартості вже за перший рік експлуатації. Водночас не потрібен спеціальний догляд, та вікна ззовні мало чим відрізняються від звичайних, а відповідно підходять для встановлення в будь-яких приміщеннях.

Компанія «Світ комфорту» пропонує широкий вибір металопластикових вікон для приватних будинків та квартир. Ми використовуємо тільки якісні вироби європейських та українських виробників, що дозволяє підібрати оптимальний варіант для Вас як з точки зору експлуатаційних властивостей, так і з точки зору вартості. У нас Ви можете придбати металопластикові вікна за найкращими цінами, захистивши себе від переплат та довготривалого очікування виготовлення.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще немає рейтингу)
Loading...