Утеплення металопластикових вікон – що потрібно знати, аби мінімізувати тепловтрати

Утеплення металопластикових вікон – що потрібно знати, аби мінімізувати тепловтрати

В більшості випадків визначаючим фактором для заміни старих вікон на нові металопластикові є їх здатність зберігати тепло в приміщенні. Звичайно, що при встановленні нових вікон, мало хто цікавиться як вони себе будуть поводити в майбутньому: чи будуть пропускати холод? Чи можна їх буде утеплити? Як краще підготувати до зими?

Металопластикове вікно, як і будь-яка інша конструкція має слабкі місця. Саме вони є основним місцем через яке відбувається тепловтрата. Найбільш розповсюдженими місцями продування є: віконний штапик (утримувач склопакета); гумовий ущільнювач; віконна фурнітура (наприклад, де з-під петель, в ручку); периметр віконної рами – місця примикання укосів, підвіконня, стін.

Зрозуміло, що необхідно усунути джерело протягу. З практичної точки зору існує два варіанта: викликати майстра для ремонту та регулювання або зробити все своїми руками.

Конкретні дії з утеплення залежать від основних причин недостатньої герметичності, продування або інших видів тепловтрат.

Першочергово необхідно оглянути резинові ущільнювачі. Якщо вони втратили герметичність, вкрилися тріщинами, а холодне повітря проходить з місця контакту стулки і рами, то усунути проблему можна за допомогою заміни цього компонента.

Герметизація монтажних швів. Якщо холод надходить з місць примикання вікна до отвору або підвіконня, то причина ймовірно криється в неякісному монтажі. В ідеалі потрібно подбати про додаткову герметизацію стиків і швів. Для робіт застосовуються герметики, на акриловій, бітумній, поліуретановій або силіконовій основі (також зустрічаються багатокомпонентні склади). В ідеалі герметизація потрібна не тільки зсередини, але і з боку вулиці (якщо така не була проведена при установці вікон), щоб захистити монтажну піну від руйнування.

Регулювання притиску – ще один спосіб без зайвих складнощів утеплити ПВХ-вікно на зиму. Процес проводиться за рахунок повороту ексцентриків (цапф), які і відповідають за ступінь прилягання стулки до рами.

Компанія «Світ комфорту» пропонує послуги сервісного обслуговування та утеплення металопластикових вікон.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще немає рейтингу)
Loading...